02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

« Srpanj 2018 »

MJESEC HRVATSKE KNJIGE I DAN ŠKOLSKE KNJIŽNICE
Autor: VILMA ŽAGAR, 9. 11. 2016.

KVIZ O LEKTIRI, KNJIŽNICI I NAČINIMA PRONALASKA POTREBNIH INFORMACIJA

Školska knjižnica već tradicionalno svake godine održava Kviz uz Mjesec knjige (15.10.-15.11.) i Dan školskih knjižnica (11.11.). U našoj školi u Gerovu održan je Kviz 7.11.2016. godine. Na satu razredne zajednice okupili su se svi učenici od 5. do 8. razreda sa svojim učiteljima u učionici hrvatskoga jezika. Sudjelovale su dvije četveročlane ekipe s po jednim učenikom iz svakog razreda.

Jednu ekipu predstavljali su: Ana Štanfelj, Anamarija Štimac, Patricija Urbanc i Andro Malnar. Za drugu ekipu zaigrali su Vivian Malnar, Tanja Tušek, Dorian Turk i Simon Arih.

Korištenjem suvremene tehnologije svi su učenici mogli vidjeti i pročitati pitanja, a nakon odgovora ekipa i točan odgovor na platnu. Učenici su uspješno odgovarali na postavljena pitanja, radili u timu, ponešto novo naučili, naučeno ponovili, lijepo  se zabavili i svi su aktivno sudjelovali. Za jedan bod bila je uspješnija prva navedena ekipa.

S učenicima 3. i 4. razreda također su, u suradnji s učiteljicama razredne nastave, održani uspješni  lektirni kvizovi u školskoj knjižnici. To su naslovi lektire: Čudnovate zgode šegrta Hlapića i Družba Pere Kvržice.

Tijekom cijele školske godine i u školama u Tršću, Prezidu i Čabru provodi se knjižnični odgoj i obrazovanje prema planu i programu školske knjižnice i u suradnji s učiteljima razredne i predmetne nastave.