10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

Ukupno: 193556
« Srpanj 2017 »

MJESEC HRVATSKE KNJIGE I DAN ŠKOLSKE KNJIŽNICE
Autor: VILMA ŽAGAR, 9. 11. 2016.

KVIZ O LEKTIRI, KNJIŽNICI I NAČINIMA PRONALASKA POTREBNIH INFORMACIJA

Školska knjižnica već tradicionalno svake godine održava Kviz uz Mjesec knjige (15.10.-15.11.) i Dan školskih knjižnica (11.11.). U našoj školi u Gerovu održan je Kviz 7.11.2016. godine. Na satu razredne zajednice okupili su se svi učenici od 5. do 8. razreda sa svojim učiteljima u učionici hrvatskoga jezika. Sudjelovale su dvije četveročlane ekipe s po jednim učenikom iz svakog razreda.

Jednu ekipu predstavljali su: Ana Štanfelj, Anamarija Štimac, Patricija Urbanc i Andro Malnar. Za drugu ekipu zaigrali su Vivian Malnar, Tanja Tušek, Dorian Turk i Simon Arih.

Korištenjem suvremene tehnologije svi su učenici mogli vidjeti i pročitati pitanja, a nakon odgovora ekipa i točan odgovor na platnu. Učenici su uspješno odgovarali na postavljena pitanja, radili u timu, ponešto novo naučili, naučeno ponovili, lijepo  se zabavili i svi su aktivno sudjelovali. Za jedan bod bila je uspješnija prva navedena ekipa.

S učenicima 3. i 4. razreda također su, u suradnji s učiteljicama razredne nastave, održani uspješni  lektirni kvizovi u školskoj knjižnici. To su naslovi lektire: Čudnovate zgode šegrta Hlapića i Družba Pere Kvržice.

Tijekom cijele školske godine i u školama u Tršću, Prezidu i Čabru provodi se knjižnični odgoj i obrazovanje prema planu i programu školske knjižnice i u suradnji s učiteljima razredne i predmetne nastave.