13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

« Veljača 2018 »

MJESEC HRVATSKE KNJIGE I DAN ŠKOLSKE KNJIŽNICE
Autor: VILMA ŽAGAR, 9. 11. 2016.

KVIZ O LEKTIRI, KNJIŽNICI I NAČINIMA PRONALASKA POTREBNIH INFORMACIJA

Školska knjižnica već tradicionalno svake godine održava Kviz uz Mjesec knjige (15.10.-15.11.) i Dan školskih knjižnica (11.11.). U našoj školi u Gerovu održan je Kviz 7.11.2016. godine. Na satu razredne zajednice okupili su se svi učenici od 5. do 8. razreda sa svojim učiteljima u učionici hrvatskoga jezika. Sudjelovale su dvije četveročlane ekipe s po jednim učenikom iz svakog razreda.

Jednu ekipu predstavljali su: Ana Štanfelj, Anamarija Štimac, Patricija Urbanc i Andro Malnar. Za drugu ekipu zaigrali su Vivian Malnar, Tanja Tušek, Dorian Turk i Simon Arih.

Korištenjem suvremene tehnologije svi su učenici mogli vidjeti i pročitati pitanja, a nakon odgovora ekipa i točan odgovor na platnu. Učenici su uspješno odgovarali na postavljena pitanja, radili u timu, ponešto novo naučili, naučeno ponovili, lijepo  se zabavili i svi su aktivno sudjelovali. Za jedan bod bila je uspješnija prva navedena ekipa.

S učenicima 3. i 4. razreda također su, u suradnji s učiteljicama razredne nastave, održani uspješni  lektirni kvizovi u školskoj knjižnici. To su naslovi lektire: Čudnovate zgode šegrta Hlapića i Družba Pere Kvržice.

Tijekom cijele školske godine i u školama u Tršću, Prezidu i Čabru provodi se knjižnični odgoj i obrazovanje prema planu i programu školske knjižnice i u suradnji s učiteljima razredne i predmetne nastave.