10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

Ukupno: 193556
« Srpanj 2017 »

Promocija učeničkog filma "Legende dvorca Petra Zrinskog u Čabru"
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 11. 11. 2016.

16. studenog 2016. (SRIJEDA) u 18:00 sati.

Veselimo se vašem dolasku!

Članovi Filmske grupe iz Čabra

Usmena predaja jedna je od najljepših povijesnih izvora jer uključuje emocije i doživljaje onoga tko je prenosi. Zahvaljujući tome, mitovi i legende puni su energije života i ljudske mašte. Neiscrpan su izvor za umjetničko izražavanje i povijesno istraživanje.

Proveli smo istraživanje kojim smo ispitali koliko stanovnici naselja Čabar (djeca i odrasli) poznaju  legende uz dvorac Zrinskog i poklapaju li se njihove priče. Provodeći anketu među mladim i starijim stanovnicima Čabra, zaključili smo kako mladi poznaju ovu materiju vrlo površno, a željeli bi naučiti takve priče na suvremen način, koristeći postojeću multimedijsku tehnologiju.

Zaključili smo kako bi bilo najprikladnije snimiti priče ljudi koji ih poznaju, urediti ih kao dokumentarno-igrani film i omogućiti djeci i mladima da ih pogledaju. Organizirali smo snimanje razgovora sa starijim mještanima Čabra te ga montirali kao dio filma „Legende o dvorcu Petra Zrinskog u Čabru“. Time smo arhivirali priče usmene predaje na živ i izravan način te spriječili njihovo mijenjanje kroz vrijeme.

Film traje 30 minuta i nadamo se da ćete uživati u njemu. Prije promocije predstavit ćemo svoj istraživački rad.

Članovi filmske grupe: Antonella Ožbolt, Melanie Žakić, Vanessa Šokčević,Martin Arh,  Matej Košmrl, Jan Kocet, Matija Žagar, Dominik Tomljanović, voditeljica: Tanja Šebalj-Kocet,prof.