23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

« Veljača 2018 »

SUSRET UČENIČKIH ZADRUGA ISTARSKE I PRIMORSKO-GORANSKE ŽUPANIJE
Autor: SILVANA Šebalj-Mačkić, 29. 11. 2016.

23.11.2016. U OŠ DR. BRANIMIRA MARKOVIĆA, RAVNA GORA

Unatoč  kišnom vremenu, u OŠ dr. Branimira Markovića u  Ravnoj Gori, došlo je više od 80 sudionika susreta mladih zadrugara i njihovih voditelja iz Istarske i Primorsko-goranske županije.

Susret je protekao u  ugodnom druženju, kreativnim radionicama i predavanjima . Sve goste srdačno su dočekale i pozdravile ravnateljica Nataša Možgon Kauzlarić, voditeljica UZ  „Brezice“ Snježana Sveticiki, tajnica HUUZ-a Blanka Hotvat i voditeljica Podružnice HUUZ-a Primorsko-goranske županije Silvana Šebalj-Mačkić.

Sudionici su mogli prisustvovati radionicama:

QR kod - novo "ruho" deklaracije proizvoda , voditeljica Josipa Andrušić, prof.iz  OŠ Milana Šorga Oprtalj, UZ Istarski Vrhi
Izrada posuda u tehnici papir-cement pozitivom, voditelj Hari Vidović, prof. CZOO Rijeka, UZ Učkarić
Istraživački radovi  –  predavanje i radionica, voditeljica Sanja Janeš , prof., OŠ „ Petar  Zrinski“ Čabar, UZ „ Mrav“.

Iz naše škole tom susretu prisustvovali su učenici 8. razreda Nikola Urh i Marko Žagar te učenica 7. razreda Antonella Ožbolt, u pratnji učiteljica Sanje Janeš i Silvane Šebalj-Mačkić .

Nakon zajedničkog ručka održan je sastanak Podružnice HUUZ-a PGŽ radi osvrta na dosadašnji rad i dogovora za Županijsku smotru 2017.

Druženje je nastavljeno šetnjom poučnom stazom  „ Plodovi gorja“, a prije rastanka svi sudionici su se pozdravili zajedničkim fotografiranjem.

Zahvaljujemo Hrvatskoj udruzi učeničkog zadrugarstva  što je materijalno omogućila ovaj divan susret i veselimo se budućoj suradnji.

Kako je sve to izgledalo, pogledajte u našoj fotogaleriji.