23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

« Veljača 2018 »

EAThink radionica za učenike od 1. do 4. razreda u PŠ Gerovo
Autor: Elen Markovčić, HELENA ZBAŠNIK, 15. 3. 2017.

U sklopu projekta "Jedi lokalno, misli globalno" članice udruge Žmergo Monika Martinović i Martina Matešić održale su u ponedjeljak, 13. ožujka 2017. godine radionicu za učenike od 1. do 4. razreda u Područnoj školi Gerovo pod nazivom Odvajanje kuhinjskog otpada s ciljem osvješćivanja učenika o pravilnoj prehrani, održivoj nabavci namirnica te utjecaju prehrambenih navika na okoliš.

Učenike se najviše dojmio video o gluhonijemoj djevojčici i orangutanu kojim se nastojalo dočarati što je globalno obrazovanje, odnosno kako naše navike i odluke koje donosimo u svakodnevnom životu utječu na globalnoj razini. U drugom dijelu radionice održano je predavanje o kruženju otpada u okolišu te igra s odvajanjem otpada u sklopu koje su učenici morali namirnice koje konzumiraju definirati prema vrsti ambalaže te ih pravilno zbrinuti u odgovarajuće kontejnere. Te su namirnice morali zalijepiti na posebno izrađene plakate s crtežima kontejnera za pojedinu vrstu otpada i na taj su način vježbali vještinu pravilnog odvajanja kuhinjskog otpada.

Na samom kraju, dogovoreno je kako ćemo svi zajedno nastojati čim više odvajati otpad i tako pomoći našoj majci Zemlji.