21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.

16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.

« Svibanj 2018 »

EAThink radionica za učenike od 1. do 4. razreda u PŠ Gerovo
Autor: Elen Markovčić, HELENA ZBAŠNIK, 15. 3. 2017.

U sklopu projekta "Jedi lokalno, misli globalno" članice udruge Žmergo Monika Martinović i Martina Matešić održale su u ponedjeljak, 13. ožujka 2017. godine radionicu za učenike od 1. do 4. razreda u Područnoj školi Gerovo pod nazivom Odvajanje kuhinjskog otpada s ciljem osvješćivanja učenika o pravilnoj prehrani, održivoj nabavci namirnica te utjecaju prehrambenih navika na okoliš.

Učenike se najviše dojmio video o gluhonijemoj djevojčici i orangutanu kojim se nastojalo dočarati što je globalno obrazovanje, odnosno kako naše navike i odluke koje donosimo u svakodnevnom životu utječu na globalnoj razini. U drugom dijelu radionice održano je predavanje o kruženju otpada u okolišu te igra s odvajanjem otpada u sklopu koje su učenici morali namirnice koje konzumiraju definirati prema vrsti ambalaže te ih pravilno zbrinuti u odgovarajuće kontejnere. Te su namirnice morali zalijepiti na posebno izrađene plakate s crtežima kontejnera za pojedinu vrstu otpada i na taj su način vježbali vještinu pravilnog odvajanja kuhinjskog otpada.

Na samom kraju, dogovoreno je kako ćemo svi zajedno nastojati čim više odvajati otpad i tako pomoći našoj majci Zemlji.