22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.

Ukupno: 197797
« Rujan 2017 »

Obilježen je Svjetski dan broja Pi
Autor: Elen Markovčić, 15. 3. 2017.

Dana 14. ožujka, učenici starijih razreda PŠ Gerovo, polaznici  Dodatne nastave matematike Andrija Janeš, Ana Janeš, Marina Šoštarić, Josip Štanfelj, Dorian Turk i Patricija Urbanc sa svojom učiteljicom Elen Markovčić pripremili su prigodnu prezentaciju za učenike starijih razreda uz obilježavanje Dana broja Pi.

Prezentacija se sastojala od tri dijela. Uvodnog dijela, u kojem je pojašnjeno osnovno o broju Pi, kako ga definirati te gdje se koristi. Povijesti broja Pi, od problema kvadrature kruga i starih Egipćana pa sve do dana današnjeg i postavljanja rekorda više od 22 bilijuna otkrivenih znamenki.

Nakon uvodnog, teorijskog dijela održala se radionica u kojoj su sudjelovali i ostali učenici. Formirale su se tri grupe od po četiri učenika svakog razreda, a zadatak je bio pronaći kružne oblike u hodnicima škole pomoću kojih će što točnije odrediti broj Pi. Najuspješnija grupa bila je nagrađena.

U trećem dijelu, koji je ujedno bio i završni, istaknute su zanimljive činjenice o broju Pi, a sama prezentacija završila je glazbenim zvucima, Pjesmom broja Pi.