21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.

16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.

« Svibanj 2018 »

Obilježen je Svjetski dan broja Pi
Autor: Elen Markovčić, 15. 3. 2017.

Dana 14. ožujka, učenici starijih razreda PŠ Gerovo, polaznici  Dodatne nastave matematike Andrija Janeš, Ana Janeš, Marina Šoštarić, Josip Štanfelj, Dorian Turk i Patricija Urbanc sa svojom učiteljicom Elen Markovčić pripremili su prigodnu prezentaciju za učenike starijih razreda uz obilježavanje Dana broja Pi.

Prezentacija se sastojala od tri dijela. Uvodnog dijela, u kojem je pojašnjeno osnovno o broju Pi, kako ga definirati te gdje se koristi. Povijesti broja Pi, od problema kvadrature kruga i starih Egipćana pa sve do dana današnjeg i postavljanja rekorda više od 22 bilijuna otkrivenih znamenki.

Nakon uvodnog, teorijskog dijela održala se radionica u kojoj su sudjelovali i ostali učenici. Formirale su se tri grupe od po četiri učenika svakog razreda, a zadatak je bio pronaći kružne oblike u hodnicima škole pomoću kojih će što točnije odrediti broj Pi. Najuspješnija grupa bila je nagrađena.

U trećem dijelu, koji je ujedno bio i završni, istaknute su zanimljive činjenice o broju Pi, a sama prezentacija završila je glazbenim zvucima, Pjesmom broja Pi.