23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

« Veljača 2018 »

Obilježen je Svjetski dan broja Pi
Autor: Elen Markovčić, 15. 3. 2017.

Dana 14. ožujka, učenici starijih razreda PŠ Gerovo, polaznici  Dodatne nastave matematike Andrija Janeš, Ana Janeš, Marina Šoštarić, Josip Štanfelj, Dorian Turk i Patricija Urbanc sa svojom učiteljicom Elen Markovčić pripremili su prigodnu prezentaciju za učenike starijih razreda uz obilježavanje Dana broja Pi.

Prezentacija se sastojala od tri dijela. Uvodnog dijela, u kojem je pojašnjeno osnovno o broju Pi, kako ga definirati te gdje se koristi. Povijesti broja Pi, od problema kvadrature kruga i starih Egipćana pa sve do dana današnjeg i postavljanja rekorda više od 22 bilijuna otkrivenih znamenki.

Nakon uvodnog, teorijskog dijela održala se radionica u kojoj su sudjelovali i ostali učenici. Formirale su se tri grupe od po četiri učenika svakog razreda, a zadatak je bio pronaći kružne oblike u hodnicima škole pomoću kojih će što točnije odrediti broj Pi. Najuspješnija grupa bila je nagrađena.

U trećem dijelu, koji je ujedno bio i završni, istaknute su zanimljive činjenice o broju Pi, a sama prezentacija završila je glazbenim zvucima, Pjesmom broja Pi.