02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

« Kolovoz 2018 »

NOVOUREĐENA ZBIRKA ZAVIČAJNIH PREDMETA U PŠ GEROVO
Autor: Martin Kvaternik, Sanja Klarić, 20. 3. 2017.

U prostranome prizemlju Područne škole Gerovo uređena je velika zbirka spomeničke baštine područja Gerova i okolice. Zaslugom učitelja i domara škole prikupljeno je mnoštvo uporabnih i ukrasnih tradicionalnih predmeta.

Velik dio predmeta već je otprije  izložen u prostoru ulaza u školu. Tijekom prošloga polugodišta dio izložaka dobio je novo mjesto, a zbirka je nadopunjena.

U prostoru školske blagovaone izgrađena je drvena konstrukcija u obliku tradicionalne kuće, unutar koje je uređena kuhinja i kupaonica. U njoj su postavljeni uporabni i ukrasni predmeti karakteristični za prošlost našega kraja, od pribora za osobnu higijenu do starinskih porculanskih šalica s tanjurićima, štednjaka i  svjetiljki. U zavičajnoj zbirci nalaze se većinom drveni predmeti, poput starinskih skija, košara, pribora za jelo, stolarskog i krojačkoga alata, opreme za lov te mnogih drugih.

Zbirka ima iznimnu vrijednost i značaj jer omogućuje stjecanje znanja o kulturi, povijesti, tradiciji, običajima te drugim specifičnostima kulturno-povijesnog naslijeđa našeg zavičaja. Nastavit ćemo prikupljati predmete kako bismo njima ukrasili prostor škole te ih tako čuvali od zaborava.