23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

« Veljača 2018 »

NOVOUREĐENA ZBIRKA ZAVIČAJNIH PREDMETA U PŠ GEROVO
Autor: Martin Kvaternik, Sanja Klarić, 20. 3. 2017.

U prostranome prizemlju Područne škole Gerovo uređena je velika zbirka spomeničke baštine područja Gerova i okolice. Zaslugom učitelja i domara škole prikupljeno je mnoštvo uporabnih i ukrasnih tradicionalnih predmeta.

Velik dio predmeta već je otprije  izložen u prostoru ulaza u školu. Tijekom prošloga polugodišta dio izložaka dobio je novo mjesto, a zbirka je nadopunjena.

U prostoru školske blagovaone izgrađena je drvena konstrukcija u obliku tradicionalne kuće, unutar koje je uređena kuhinja i kupaonica. U njoj su postavljeni uporabni i ukrasni predmeti karakteristični za prošlost našega kraja, od pribora za osobnu higijenu do starinskih porculanskih šalica s tanjurićima, štednjaka i  svjetiljki. U zavičajnoj zbirci nalaze se većinom drveni predmeti, poput starinskih skija, košara, pribora za jelo, stolarskog i krojačkoga alata, opreme za lov te mnogih drugih.

Zbirka ima iznimnu vrijednost i značaj jer omogućuje stjecanje znanja o kulturi, povijesti, tradiciji, običajima te drugim specifičnostima kulturno-povijesnog naslijeđa našeg zavičaja. Nastavit ćemo prikupljati predmete kako bismo njima ukrasili prostor škole te ih tako čuvali od zaborava.