21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.

16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.

« Svibanj 2018 »

NOVOUREĐENA ZBIRKA ZAVIČAJNIH PREDMETA U PŠ GEROVO
Autor: Martin Kvaternik, Sanja Klarić, 20. 3. 2017.

U prostranome prizemlju Područne škole Gerovo uređena je velika zbirka spomeničke baštine područja Gerova i okolice. Zaslugom učitelja i domara škole prikupljeno je mnoštvo uporabnih i ukrasnih tradicionalnih predmeta.

Velik dio predmeta već je otprije  izložen u prostoru ulaza u školu. Tijekom prošloga polugodišta dio izložaka dobio je novo mjesto, a zbirka je nadopunjena.

U prostoru školske blagovaone izgrađena je drvena konstrukcija u obliku tradicionalne kuće, unutar koje je uređena kuhinja i kupaonica. U njoj su postavljeni uporabni i ukrasni predmeti karakteristični za prošlost našega kraja, od pribora za osobnu higijenu do starinskih porculanskih šalica s tanjurićima, štednjaka i  svjetiljki. U zavičajnoj zbirci nalaze se većinom drveni predmeti, poput starinskih skija, košara, pribora za jelo, stolarskog i krojačkoga alata, opreme za lov te mnogih drugih.

Zbirka ima iznimnu vrijednost i značaj jer omogućuje stjecanje znanja o kulturi, povijesti, tradiciji, običajima te drugim specifičnostima kulturno-povijesnog naslijeđa našeg zavičaja. Nastavit ćemo prikupljati predmete kako bismo njima ukrasili prostor škole te ih tako čuvali od zaborava.