21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.

16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.

« Svibanj 2018 »

Naši učenici osvojili su srebro na državnom natjecanju u informatici - Infokup 2017.
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 20. 3. 2017.

Ove godine na državno natjecanje u informatici pozvani su učenici Jan Kocet, 6. razred, i Matej Košmrl, 7. razred s programom "TrashGO" u kategoriji softverskih radova. Osvojili su 2. mjesto i ponosno donijeli kući srebro! Čestitamo im!

Infokup je službeno natjecanje iz informatike za učenike srednjih i osnovnih škola u Republici Hrvatskoj. Ove godine državno natjecanje iz informatike održano je u Primoštenu od 14. do 17. ožujka 2017.

Natjecanje se odvijalo u 4 kategorije: algoritmi, LOGO, osnove informatike i razvoj softvera. Naši učenici Jan Kocet i Matej Košmrl, s mentoricom Tanjom Šebalj-Kocet, pozvani su na državno natjecanje u kategoriji razvoja softvera s programom "TrashGO" gdje su osvojili odlično 2. mjesto među jakom konkurencijom.

Program "TrashGO" je aplikacija edukativno-zabavnog karaktera koja ima cilj podučiti djecu u razvrstavanju i reciklaži otpada. Namijenjena je mlađoj populaciji djece i dostupna je u engleskoj ili hrvatskoj inačici. Program je napravljen programskih jezikom GML u aplikaciji GameMaker Studio 2.

Zadovoljni uspjehom naših mladih programera, očekujemo da nastave svoj rad i iznenade nas svojim vještinama, znanjem i još nekim ovako dobrim uratkom!

Više o samom natjecanju možete pronaći na službenim stranicama Infokupa, kao i same rezultate po kategorijama.