23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

« Veljača 2018 »

Naši učenici osvojili su srebro na državnom natjecanju u informatici - Infokup 2017.
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 20. 3. 2017.

Ove godine na državno natjecanje u informatici pozvani su učenici Jan Kocet, 6. razred, i Matej Košmrl, 7. razred s programom "TrashGO" u kategoriji softverskih radova. Osvojili su 2. mjesto i ponosno donijeli kući srebro! Čestitamo im!

Infokup je službeno natjecanje iz informatike za učenike srednjih i osnovnih škola u Republici Hrvatskoj. Ove godine državno natjecanje iz informatike održano je u Primoštenu od 14. do 17. ožujka 2017.

Natjecanje se odvijalo u 4 kategorije: algoritmi, LOGO, osnove informatike i razvoj softvera. Naši učenici Jan Kocet i Matej Košmrl, s mentoricom Tanjom Šebalj-Kocet, pozvani su na državno natjecanje u kategoriji razvoja softvera s programom "TrashGO" gdje su osvojili odlično 2. mjesto među jakom konkurencijom.

Program "TrashGO" je aplikacija edukativno-zabavnog karaktera koja ima cilj podučiti djecu u razvrstavanju i reciklaži otpada. Namijenjena je mlađoj populaciji djece i dostupna je u engleskoj ili hrvatskoj inačici. Program je napravljen programskih jezikom GML u aplikaciji GameMaker Studio 2.

Zadovoljni uspjehom naših mladih programera, očekujemo da nastave svoj rad i iznenade nas svojim vještinama, znanjem i još nekim ovako dobrim uratkom!

Više o samom natjecanju možete pronaći na službenim stranicama Infokupa, kao i same rezultate po kategorijama.