13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

« Veljača 2018 »

Obilježen Europski dan jezika
Autor: MIRELA RADOŠEVIĆ, 4. 10. 2017.

Europski dan jezika obilježava se 26.9. svake godine. U MŠ Čabar, učenici starijih razreda su sudjelovali u projektu "Languages Unite", u koji se uključilo i 18 škola diljem Europe. Kreirali smo projekt na eTwinning platformi, te smo na njemu marljivo radili cijeli mjesec. Rezultate rada naših učenika možete vidjeti na web-stranici LANGUAGES UNITE.

5. je razred objedinio 10 dobrih razloga za učenje stranih jezika u vidu plakata, a učenici su napravili i prezentacije o zemljama sudionicama u ovom projektu. 6. je razred proveo istraživanje o poznavanju stranih jezika, te su svoje rezultate predstavili u video uradku. Također su napravili prezentacije o zanimljivostima pojedinih jezika i država. 7. je razred imao zadatak upotrijebiti maštu i svoje jezične sposobnosti - trebali su odabrati koji bi jezik govorili, ako bi mogli birati, kad bi se ponovno rodili. Svoj su rad prezentirali pomoću plakata te web-stranice. 8. razred je napravio nekoliko kvizova o stranim državama i jezicima, te su iste dostupne na novoj stranici LANGUAGES UNITE.

Učenici su pokazali veliki interes za projektni rad, motivaciju za izradu vlastitih kvizova, prezentacija, video uradaka, a u planu je i virtualni susret putem platforme Skype sa učenicima iz drugih europskih škola.