20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.

« Travanj 2018 »

Obilježen Europski dan jezika
Autor: MIRELA RADOŠEVIĆ, 4. 10. 2017.

Europski dan jezika obilježava se 26.9. svake godine. U MŠ Čabar, učenici starijih razreda su sudjelovali u projektu "Languages Unite", u koji se uključilo i 18 škola diljem Europe. Kreirali smo projekt na eTwinning platformi, te smo na njemu marljivo radili cijeli mjesec. Rezultate rada naših učenika možete vidjeti na web-stranici LANGUAGES UNITE.

5. je razred objedinio 10 dobrih razloga za učenje stranih jezika u vidu plakata, a učenici su napravili i prezentacije o zemljama sudionicama u ovom projektu. 6. je razred proveo istraživanje o poznavanju stranih jezika, te su svoje rezultate predstavili u video uradku. Također su napravili prezentacije o zanimljivostima pojedinih jezika i država. 7. je razred imao zadatak upotrijebiti maštu i svoje jezične sposobnosti - trebali su odabrati koji bi jezik govorili, ako bi mogli birati, kad bi se ponovno rodili. Svoj su rad prezentirali pomoću plakata te web-stranice. 8. razred je napravio nekoliko kvizova o stranim državama i jezicima, te su iste dostupne na novoj stranici LANGUAGES UNITE.

Učenici su pokazali veliki interes za projektni rad, motivaciju za izradu vlastitih kvizova, prezentacija, video uradaka, a u planu je i virtualni susret putem platforme Skype sa učenicima iz drugih europskih škola.