13.12.2017. 15:16
Webinar: SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked
U srijedu, 20. prosinca 2017. godine od 20 do 21 sat Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked.

04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

Ukupno: 205028
« Prosinac 2017 »

Književni susret sa Zlatkom Krilićem
Autor: VILMA ŽAGAR, 19. 10. 2017.

Uz Mjesec hrvatske knjige i u organizaciji izdavačke kuće Alfa i školske knjižnice, naše škole posjetio je jedan od najznačajnijih dječjih književnika Zlatko Krilić.

12.10. održan je susret u Područnim školama u Gerovu i u Tršću, a 13.10. u PŠ u Prezidu i u matičnoj školi u Čabru.

Naši učenici radosno su ga dočekali i pozdravili izvedbom svojim uspješnih literarnih radova na zavičajnom govoru.

„Maji Giravu“ pročitao je učenik 7. razreda Dorian Turk u Gerovu,

„Muj becikl“  je pjesma koju je interpretirao Antonio Vesel, učenik 5. razreda u Prezidu. U Čabru je nakon pozdravne riječi ravnatelja Ivana Kvesića, učenik 7. razreda Jan Kocet pročitao svoju pjesmu „Pajdaše“.

U PŠ Tršće učenica 6. razreda Nika Peršić uspješno je izvela monolog „Ja čitam“ autorice učiteljice Ingrid Žorž, , a Alenka Vesel iz 6. razreda izvela je šaljivu recitaciju Luke Paljetka „Mačka kod psihijatra“.

Nakon uspješnih i veselih učeničkih izvedbi i pozdrava, predstavio nam se  književnik  izražajno čitajući ulomke iz svojih djela „Prvi sudar“, „Zabranjena vrata“ „Zagonetno pismo“.

Učenici od 1. do 8. razreda pažljivo su slušali šaljive zgode iz navedenih romana. Uslijedilo je mnoštvo pitanja književniku na koja je on na humorističan i zanimljiv način i odgovarao.

Tako smo saznali da mu je pisanje i hobi i posao, a čitanje je oblik komunikacije između autora i čitatelja.

Piše iz života i zapravo je „prepisac“, živi aktivno i puno toga doživljava, a prednost je da onda ispadaš jači i hrabriji.

Zlatka Krilića ispratili smo  velikim pljeskom i pozvali ga da opet dođe kod nas.

Fotografije sa sureta u svakoj školi možete pogledati u našoj Foto-galeriji.