15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

« Lipanj 2018 »

Međunarodni sat engleskog jezika - suradnja s Ukrajinom
Autor: MIRELA RADOŠEVIĆ, 24. 10. 2017.

U sklopu eTwinning projekta "Langauges Unite" učenici 7. razreda imali su priliku razgovarati sa svojim vršnjacima iz Ukrajine. Pošto smo u projektu surađivali sa školom Lubny specialized school № 6 (iz grada Lubny, Ukrajina), organizirali smo sat engleskog jezika i održali ga zajedno putem platforme Skype.

Učenici su predstavili svoju državu, grad i posebno svoju školu. Međusobno su se ispitivali o vršnjačkim interesima; najdražim filmovima, glumcima, sportu, glazbi... Imali su priliku govoriti i slušati engleski jezik u realnom vremenu.

Ovom smo međunarodnom suradnjom smanjili udaljenosti između država, stekli nove prijatelje, približili svoju kulturu drugom narodu, te premostili granice zahvaljujući modernoj tehnologiji. Prijateljstvo se nastavlja i dalje, dogovorili smo još pokoji susret, što je izvrsna prilika da koristimo engleski jezik u svakodnevnom životu.