15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

« Lipanj 2018 »

Terenska nastava u Karlovcu
Autor: Ana Rendulić, 18. 12. 2017.

Dana 24. studenog 2017. godine učenici 5. i 6. razreda u sklopu terenske nastave, a prema kurikulumu škole, posjetili su grad Karlovac. Dan je bio u potpunosti isplaniran posjetom Gradskog kazališta Zorin dom, Nacionalnog svetišta svetoga Josipa te akvarija Aquatica.

Terenskom nastavom objedinili su nastavni predmeti glazbene kulture, vjeronauka te prirode. U pratnji učenika bile su učiteljice Helena Rant Malnar, Ana Rendulić i Elen Ožbolt.

U Gradskom kazalištu Zorin dom učenici su odgledali predstavu pod nazivom "Tko nema u vugla, googla" kojom je dočaran život mladih danas uz pametne telefone i društvene mreže.

Nakon toga, u Nacionalnom svetištu svetoga Josipa dočekao nas je tamošnji svećenik mons. Antun Sente ml. te održao edukativno predavanje o povijesti Crkve, Svetišta i zaštitnika Hrvata. Svoje molitve uputili smo svetom Josipu.

Terenska nastava završila je posjetom prvog i jedinog slatkovodnog akvarija u Hrvatskoj i jedinog ovakvoga tipa u Europi, Aquatice. Uz stručno vodstvo učenici su mogli pobliže upoznati živi svijet slatkovodnih voda.

Izlet je bio edukativan, ali i vrlo zanimljiv i zabavan.