07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

« Prosinac 2018 »

Radionica robotike Centra tehničke kulture iz Rijeke BUDI++ i u Čabru
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 27. 3. 2018.

Dana 20.3.2018., zahvaljujući dobroj suradnji  između naše škole i Centra tehničke kulture iz Rijeke organizirali smo radionicu rada s mBotima za naše učenike. Radionice u školama na terenu i izvan Rijeke dio su programa Budi ++. Program Budi++ financijski podupiru Grad Rijeka, Primorsko-goranska županija i Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Pogledajte detalje o radionici.

Ove veljače Budi++ ekipa je oboružana zalihom micro:bit-ova i mBota krenula u posjet školama. Zbog snijega i vremenskih neprilika, odgađali smo posjet našoj školi, tako da je Čabar došao na red tek u ožujku.

U školama upoznaju učenike s osnovama rada s micro:bit-om i MBotom, a mnogi učenici osnove programiranja već znaju pa s mogu isprobati i naprednije funkcije.

Planiramo od iduće školske godine nabaviti nekoliko kompleta mBota i uključiti se u Croatian Makers ligu.

Još fotografija u fotogaleriji