15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

« Lipanj 2018 »

Državno natjecanje iz informatike
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 27. 3. 2018.

Državno natjecanje iz informatike i ove godine održalo se u Primoštenu od 13. do 16. ožujka. Naš učenik, Jan Kocet, pozvan je na državnu razinu u natjecateljskoj kategoriji "Softverski radovi" te je vrlo uspješno predstavljao našu školu sa svojim programom "Zabavni laboratorij".

Zabavni laboratorij je edukativno-zabavan softver koji ima cilj poučiti djecu sadržajima kemije kroz igru. Sadržaji su posebice namijenjeni učenicima sedmih razreda, ali ga mogu koristiti i ostali. Program sadrži 5 modula i posebne dodatke.

Tu se mogu pronaći igre spajanja, pamćenja, odgovaranja na pitanja i računanja, a među obuhvaćenim sadržajima su: vrste tvari, maseni udio tvari u smjesi, formule kemijskih spojeva, eksperimenti, itd. U igrama je uključeno bodovanje i ocjena uspješnosti.

Kada se Jan vratio s natjecanja, prezentirao je svoj rad svim učenicima MŠ Čabar.

U nastavku je priložena instalacijska datoteka programa "Zabavni laboratorij". Isprobajte program i učite na zabavan način.