02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

« Srpanj 2018 »

Makersi na Školjiću
Autor: Emili Ikasović, 18. 4. 2018.

Tijekom proljetnih školskih praznika u prostorima Centra tehničke kulture u Rijeci na kampu Makersi na Školjiću okupilo se 50 učenika viših razreda osnovne škole iz Primorsko-goranske županije. Među njima su bili učenici naše škole. Zajedno smo proveli proljetne školske praznike baveći se programiranjem, robotikom, modeliranjem i 3D modeliranjem.

Pogledajte što smo radili...

Ove godine bila sam na proljetnom kampu u Rijeci s prijateljima iz škole. Imali smo radionice o programiranju mBot-a i Microbita i modeliranju te 3D modeliranju. Sve radionice bile su jako zanimljive i puno toga smo naučili. Nakon svih radionica koje smo odradili, dobili smo zadatak napraviti projekte. Projekti su bili zanimljivi i svaka ekipa dobila je drugačije projekte.

Moja ekipa je dobila projekt u kojem je trebalo napraviti maketu grada po kojemu se mBot vozi i prolazi kroz rampe te na kraju mora doći u svoju garažu koju smo sami izradili. Sve smo programirali točno, što se vidjelo na završnom predstavljanju radova. I ostale ekipe su isto sve odlično odradile. Ovogodišnje proljetne praznike provela sam učeći i usput zabavljajući se s prijateljima koje sam tamo upoznala. Nadam se da će biti još tako zanimljivih radionica o programiranju i modeliranju.

Emili Ikasović, 6. razred