02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

« Srpanj 2018 »

Učenici PŠ Prezid na međužupanijskom natjecanju mladih Hrvatskog Crvenog križa
Autor: Bernardka Helena Rant Malnar, 20. 4. 2018.

Učenici PŠ Prezid uključeni u izvannastavnu aktivnost „Zdravoškolci“ bili su pozvani kao gosti na 10. Međužupanijsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa u organizaciji Društva Crvenog križa Primorsko goranske županije. Natjecanje je  održano u subotu, 14. travnja 2018. godine u Srednjoj talijanskoj školi Rijeka.

Natjecanje se odvijalo na tri razine i to gradskoj, međužupanijskoj i državnoj, a provjeravalo se teorijsko znanje o Pokretu Crvenog križa, poznavanju ljudskih prava i prava djeteta te prve pomoći. Znanje prve pomoći su natjecatelji morali pokazatii na praktičnim primjerima s realistično prikazanim situacijama i ozljedama.

Tijekom školske godine imali smo susrete sa gospodinom Ivanom Kanjerom koji radi hitnoj medicinskoj ispostavi u Prezidu. Darovao je svoje slobodno vrijeme da nas nauči vrijednostima pružanja prve pomoći i vještinama s kojima ćemo, ako bude potrebno, moći nekome spasiti život.

U pratnji gospodina Dušana Muhvićaravnatelja gradskog društva Crvenog križa i učiteljice Helene Rant Malnar, učenici: Petra Žagar, Petar Ule, Marko Leskovar, Ivona Šurina i Clea Klepac sudjelovali su na natjecanju kao glumci u određenim situacijama.Upoznali su postupak izvođenja natjecanja te rad šminkera koji su realistično prikazali ozljede, kao što su ogrebotine, razderotine, posjekotine i razna druga stanja koristeći raznoliki materijal (krušno tijesto, baza za rane, umjetnu krv i dr).

Sudjelovanje na natjecanju dalo je dodatnu motivaciju za uključenje u natjecanje iz pružanja prve pomoći u sljedećoj školskoj godini.