07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

« Prosinac 2018 »

Mažoretkinje grada Čabra sudjelovale su na Državnom natjecanju mažoret sastava Republike Hrvatske
Autor: Sanda Erent, 31. 5. 2018.

Čabarske mažoretkinje sudjelovale su među najboljim timovima mažoretkinja Republike Hrvatske na Državnom prvenstvu u Rovinju koje se ove godine odvijalo od 11. do 13. svibnja 2018. godine.

Njihov odlazak na Državno natjecanje rezultat je višegodišnjeg truda i rada Udruge mladih "Motus" koji je već dobro poznat u gradu Čabru, pod vodstvom učiteljice razredne nastave Sande Štimac. Državno prvenstvo započelo je prijemom kod Gradonačelnika grada Rovinja, gdje su predstavnice kadetskog sastava Iris Malnar i juniorskog sastava Marija Pintar predstavljale grad Čabar. Nakon toga uslijedilo je okupljanje svih timova na rivi, postrojavanje i svečana povorka kroz grad kojom je otvoreno još jedno Državno prvenstvo. Juniorke Čabarskih mažoretkinja sudjelovale su u natjecanju sa štapom, a najveću uspjeh postigle su u izboru za Miss mažoret 2018., gdje je njihova predstavnica Sabina Fućak osvojila mjesto druge pratilje. Mlađi sastav - kadetkinje, ove su godine sudjelovale u smotri, što im je veliki poticaj za dalje.