15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

« Studeni 2018 »

Studijsko putovanje u Bruxellesu
Autor: MIRELA RADOŠEVIĆ, 28. 6. 2018.

Mirela Radošević je ove godine sudjelovala u međunarodnom natjecanju  „STEM Discovery Week“, inicijative Scientix. Od preko 800 prijavljenih aktivnosti diljem Europe, osvojila je jednu od 30 nagrada te je pozvana u Bruxelles, Belgiju, gdje je prezentirala svoj rad. Projekt „Ada Lovelace – the first programmer“ odabran je kao jedan od 4 najbolja u kategoriji „Girls in STEM“ (Djevojčice u STEM području).

Prijavljeni projekt prvo je predstavljen na Danu znanosti, u organizaciji Sanje Janeš te udruge mladih Motus, pod nazivom: Ada Lovelace – the first programmer. Isti je projekt nadopunjen te prilagođen za natječaj. European Schoolnet (krovna organizacija za obrazovanje u EU) i STEM Alliance su odabrali navedeni projekt kao primjer dobre prakse za poticanje djevojčica za bavljenje znanošću, te je odabran kao jedan od 4 najboljih u toj kategoriji.

Studijskom putovanju se pridužila i Sanda Štimac, kao predstavnik udruge mladih Motus. Mirela Radošević je na konferenciji u European Schoolnet-u prezentirala svoj projekt.

Na trodnevnoj konferenciji prikazane su nove metode i ideje za poučavanje STEM područja, razne aktivnosti i projekti, te su održane radionice u učionici budućnosti – Future Classroom Lab, koja je opremljena najmodernijim tehnologijama. Razmijenjena su iskustva kolega iz različitih država u Europi, te su uspostavljeni novi kontakti, što omogućava prilike za međunarodnu suradnju, kako s navedenim organizacijama u Bruxellesu, tako i sa ostalim sudionicima konferencije.