07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

« Prosinac 2018 »

World Multiplication Table Day
Autor: Sanja Križ, 1. 10. 2018.

U PŠ Prezid i PŠ Tršće obilježili smo World Multiplication Table Day - Dan tablice množenja. U obilježavanju je sudjelovalo pedesetak učenika naše škole pod vodstvom učiteljica Sanje Križ i Martine Ožbolt.

Pod nazivom World Multiplication Table Day krije se inicijativa poljske izdavačke kuće Publisher Grabowski Cards, izdavača didaktičkih materijala za učenje matematike. Ove godine se WMTD obilježava osmi put, a sudjeluje 4588 škola iz Poljske, Rumunjske, Latvije, Litve, Švicarske, BiH, Ukrajine, Rusije, Bjelorusije, Irske, SAD-a, Kolumbije, Meksika, Ujedinjenog Kraljevstva, Katara, Češke, Grčke, Portugala, Iraka, Egipta, Jordana, Saudijske Arabije, Kazahstana, Portorika, Paname, Urugvaja, Indije, Pakistana, Zimbabvea i Filipina. Obilježava se posljednjeg petka u rujnu.

WMTD posvećen je popularizaciji matematike i poučavanja matematike. Tablica množenja ponavlja se na neuobičajen način, kroz igru, druženje i zabavu.