15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

« Studeni 2018 »

2. mjesto naših učenika na državnoj smotri učeničkih zadruga
Autor: SILVANA Šebalj-Mačkić, 16. 10. 2018.

Od 11. listopada do 14 listopada 2018. godine u Vinkovcima održana je 30. smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske. Na smotru pozvani su učenici Matija Žagar i Jan Kocet sa svojim istraživačim radom "Učinkovitost web-trgovine u prodaji proizvoda učeničke zadruge". Odlično su predstavili i obranili svoj rad te prema prema ocjeni komisije osvojili 2. mjesto! Čestitamo!

Kroz učeničku zadrugu usvajamo vještine rada, razvijamo kreativnost i učimo o poduzetništvu. U konačnici, cilj nam je izraditi proizvod koji se može plasirati i prodati. Kao budući poduzetnici uvijek razmišljamo o tome na koje sve načine možemo poboljšati proizvodnju proizvoda (kako u što kraćem vremenu, sa što manje materijala napraviti kvalitetan i funkcionalan proizvod), ali i o načinima na koje možemo lakše doći do kupaca.

Istraživačkim radom "Učinkovitost web-trgovine u prodaji proizvoda učeničke zadruge" učenici su se bavili ispitivanjem želja i očekivanja potencijalnih kupca te otvorili novi način plasmana naših proizvoda.

Isplanirali smo strukturu web-mjesta, odabrali online alat WIX, izradili web-stranice i stavili ih online na adresu: https://uzmrav.wixsite.com/uzmrav

Otvaranjem web-trgovine nećemo zapostavili izravnu ponudu svojih proizvoda na štandu jer vjerujemo da među kupcima postoji određeni broj onih koji će željeti neposredno pogledati  predmet koji kupuju i uvjeriti se u njegovu funkcionalnost ili kvalitetu.

U istraživanju i stvaranju istraživačkog rada učenike je vodila učiteljica Tanja Šebalj-Kocet. Cjelokupni rad možete pročitati u priloženom dokumentu i na novim stranicama Učeničke zadruge MRAV.

Istrazivacki_rad_UZ_Web-trgovina_2018.docx (2.32 MB)