KONCERT „BOŽIĆ U SRCU“ U ZNAKU ČABARSKOG ROCKA
Autor: Ksenija Petelin, 21. 12. 2018.

U sportskoj dvorani OŠ „Petar Zrinski“ Čabar održan je sedmi po redu  koncert „Božić u srcu“.  Za  mnoge  izvođače Božićni koncerti  vrijeme je kad prvi puta nastupaju pred publikom. Koncert je započeo nastupom pjevačkog zbora učenika OŠ „Petar Zrinski“ Čabar, vođenog učiteljicom Anom Rendulić, nakon zbora uslijedili su samostalni nastupi učenica  Klare Lipovac i Nine Požega, 6. razred iz Prezida, Nikoline Malnar, 8. razred,  Alenke Vesel, 7. razred te učenika Dorijana Leša, 6. razred, iz Tršća. Publici su se predstavili mlađi i kadetski sastav čabarskih mažoretkinja vođeni učiteljicama Sandom Štimac i Sanjom Branišelj Paulin.

Zvuk harmonike heligoneke  neizostavni  je dio našeg  kulturnog identiteta, nasljeđa i  tradicije. Djed Josip Gašparac i unuk Dylan Gašparac te Mark Poje razveselili su publiku sviranjem heligonke.

Sara Turk  i Melanie Lakota, učenice su 3. razreda SŠ „Vladimir Nazor“ Čabar, predstavile su se vrlo uspješnom izvedbom skladbe „City of stars“.

Posebnu pozornost publike izazvao je nastup grupe „Strujni krug. Rock grupa  koju čine  Marko Leskovar, Matej Košmrl, Jan Kocet  i Vanja Pantar  prisjetila je publiku na hitove poznatih sastava.

Posebni gosti koncerta bili su Josip Grgurić i Saša Ožbolt članovi grupe „Na Knap“. Oni su povezali ljubav prema svom kraju i ljubav prema glazbi u jedinstveni glazbeni izričaj. Autori su i  izvođači koji svoje skladbe izvode na čabarskom dijalektu. Svojom glazbom čabarski kraj promoviraju diljem Hrvatske i svijeta. Zahvaljujući njima naš je dijalekt zabilježen u Hrvatskom zvučnom atlasu. Grupa „Na Knap“ predstavila se izvedbama svojih hitova u čijem im se izvođenju pridružila i grupa „Strujni krug“.

Uz obilje dobre glazbe i u znaku čabarskog rocka završen je još jedan jedinstven i neponovljiv Božićni koncert, uz promišljanje o tome da Čabar ima potencijala za pokretanje Rok akademije.

Ove je godine druženje obogaćeno i Božićnim sajmom. Svoje su uratke predstavili  vrijedni članovi Učeničke zadruge „Mrav“, učenici Matične škole Čabar, vođeni učiteljicama Ivanom Lazički-Lipovac i Radmilom Urh, područnih škola Tršće, Prezid i Gerovo, vođeni učiteljicom Helenom Bernartkom Rant-Malnar, ručnim radom predstavile su se „Vrijednice“, Zlatko Pochobradsky, a  svojim proizvodima OPG Pintar.

Druženje je završeno uz pregršt lijepih želja za nadolazeće praznike te uz nadu da se ovakva druženja nastave.

Pogledajte više fotografija u Foto-galeriji.