Suradnja naše škole i udruge "I djeci s ljubavlju"
Autor: Goran Kovač, 21. 2. 2019.

Zahvaljujući našem domaru Goranu Kovaču uspostavljena je suradnja između učenika i djelatnika naše škole te udruge "I djeci s ljubavlju" iz Rijeke. Udruga organizira aktivnosti koje imaju za svrhu osvijestiti javnost o važnosti vida, a bave se socijalnim osnaživanjem, unapređenjem kvalitete života djece, mladih i odraslih, promicanjem kulturno-umjetničkog stvaralaštva i društvenog angažmana djece i mladih.

Goran Kovač je godinama skupljao čepove i donirao ih raznim udrugama, na početku u Sloveniji i Italiji (za kupnju invalidskih kolica ili drugih pomagala), a kasnije u Hrvatskoj. U tome su mu pomogli, kako on kaže: "puno dobrih ljudi našeg kraja", a on je bio posrednik između njih i udruga.

Evo što Goran kaže o počecima suradnje naše škole s udrugom "I djeci s ljubavlju"...

"Nakon što sam otkrio udrugu "I djeci s ljubavlju", donirao sam im čepove. Kada je predsjednica Udruge, gđa. Livia Mjeda saznala da sam zaposlen u školi, zamolila me da uspostavim kontakt s našom ravnateljicom. Želja Udruge je da dođu u školu  prikažu edukativni film o slijepoj i slabovidnoj djeci i odraslima, prezentiraju njihov program i ciljeve. I tako je počelo... Prvu priliku za donaciju u ime škole odradili smo s učenicima 8. razreda MŠ Čabar uz suglasnost ravnateljice, razrednice i samih učenika koji su odvojili vrijeme i pomogli odnijeti čepove do sjedišta Udruge. Drugi puta su sudjelovali učenici 3. razreda iz MŠ Čabar  sa razrednicom. Ovog puta su, osim matične školu u Čabru, čepove prikupile i naše područne škole u Gerovu, Tršću, Plešcima.

Zahvalo bih svima, posebice učenicima 3. i 8. razreda što su odvojili svoje vrijeme za isporuku čepova te ravnateljici i svim zaposlenicima koji su svatko na svoj način uključeni u prikupljanje čepova.

Budući da udruga "I djeci s ljubavlju"  pod sloganom: "Želimo vježbati vid" i dalje sakuplja čepove, pozivam sve dobre ljude da doniraju čepove, pogotovo sada kada ih mogu predati našim učenicima ili zaposlenicima škole. Pomozimo svi zajedno kako bi udruga opremila kabinet za slijepu i slabovidnu djecu."

Hvala našem domaru Goranu, učenicima, učiteljima i svim zaposlenicima škole što su se uključili u ovu hvale vrijednu akciju!