Uspješno održan dan otvorenih vrata Karate kluba „Delta“ iz Rijeke u gradu Čabru
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 4. 3. 2019.

U subotu, 2.3.2019.  karate klub „Delta“ iz Rijeke  održao je  „Dan otvorenih vrata“ u OŠ „Petar Zrinski“ Čabar. Na taj  način klub je obilježio i proslavio desetu godinu rada i treniranja na području grada Čabra. (autorica teksta: Sandra Žagar)

Karate klub „Delta“ Rijeka okuplja veliki  broj članova.  Bilježi značajne uspjehe na  takmičenjima, kako  na županijskoj  tako i na državnoj razini. Organizator je brojnih natjecanja, seminara, javnih prezentacija, putovanja i dr.

U Čabarskom kraju treninzi su organizirani dva puta tjedno, ponedjeljkom i četvrtkom u vremenu od 18,00 do 19,30 sati.   Nabavkom tatamija, podloge za vježbanje borilačkih vještina, te  njegovim postavljenjem  u prostor ispod sportske dvorane u Čabru  omogućeni su  dobri  uvjeti za kvalitetno provođenje treninga. Klub upisuje nove članove, djecu stariju od 5 godina, te se pozivaju svi zainteresirani da se obrate klubu.

„Dan otvorenih vrata“  organiziran je  kako bi se mještanima grada Čabra  prezentirala sportska aktivnost i predstavio rad kluba.  Uz to  cilj je  privući što veći broj djece i mladih, te ih potaknuti  da se bave sportom, u ovom slučaju karateom. Karate je sportska  vještina kojom se  kod djece od najranije dobi razvijaju motoričke sposobnosti, osjećaj sigurnosti, socijalizacije i doprinosi postizanju visokih moralnih i etičkih osobina.

Predsjednik  i glavni trener kluba g. Namik Dizdarević  događaj  je otvorio  pozdravnim riječima, a daljnjim govorom i prezentacijskim treningom privukao je veliku pažnju svih nazočnih, djece, roditelja, učitelja, baka i djedova.

Prezentacijskim treningom na kojem su sudjelovala djeca iz Rijeke, nositelji značajnih rezultata na državnoj razini te djeca iz Čabarskog kraja koja također bilježe brojne uspjehe, oduševili su publiku svojim aktivnostima i vještinama.

U završnom službenom dijelu programa, predsjednik kluba zahvalio se  posjetiteljima na odazivu, roditeljima  na organizaciji  i  svima koji na bilo koji način doprinose radu karate kluba u Čabarskom kraju.  Osnovnoj školi „Petar Zrinski“ Čabar dodijeljena je zahvalnica za svu potporu koju pružaju klubu,  a preuzela ju je ravnateljica gđa. Silvana Šebalj- Mačkić. U ime  udruge „Motus“ koja je pokretač i niz godina bila njegovatelj te sportske aktivnosti u čabarskom kraju zahvalnicu je preuzela predsjednica udruge gđa.  Sanda Štimac, a  zahvalu je dobio i grad Čabar koji  je također bio potpora  kada je to bilo najpotrebnije.

Druženje se nastavilo  uz domjenak na kojem su  svi posjetitelji uz domaće kolače vrijednih mama  mogli uživati i bolje se upoznati.

Autorica teksta: Sandra Žagar

Fotografije: Sanja Paulin Branišelj, Namik Dizdarević i Tanja Šebalj-Kocet

Više fotografija pogledajte u Fotogaleriji.