01.07.2020. 12:49
CARNET-u dodijeljeno priznanje ,,Izvrsnost u izazovima"
Hrvatskoj akademskoj i istraživačkoj mreži - CARNET dodijeljeno je priznanje ,,Izvrsnost u izazovima" za kvalitetno upravljanje zaposlenicima u nepredvidljivim okolnostima. Riječ je o projektu koji je krajem travnja pokrenula tvrtka ... The post CARNET-u dodijeljeno priznanje ,,Izvrsnost u izazovima" appeared first on CARNET .

26.06.2020. 21:03
HITNO Prekid mrezne povezanosti – Brodsko-posavska zupanija
Postovani korisnici, Danas oko 18:10 sati, uslijed problema u mrezi pruzatelja usluge OiV d.o.o., doslo je do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica CARNET-a na podrucju Brodsko-posavske zupanije. U ovom trenutku ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti – Brodsko-posavska zupanija appeared first on CARNET .

knjiznica na daljinu.docx

« Srpanj 2020 »

10.2.2020. Obilježavanje Dana sigurnijeg interneta - za učenike i roditelje!
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 10. 2. 2020.

Dana 11. veljače 2020. godine obilježava se Dan sigurnijeg interneta. Pozivamo učenike i roditelje da se uključe u aktivnosti i uključe se u mogućnost osvajanja vrijednih nagrada. Pročitajte više u nastavku članka.

Naša je škola prijavljena u aktivnosti za obilježavanje Dana sigurnijeg interneta pa time naši učenici imaju mogućnost uključiti se u dvije vrste aktivnosti:

• Zainteresirani roditelji mogu sa svojom djecom osmisliti priču na temelju klasičnih bajki (Vuk i 7 kozlića, Crvenkapica, Ivica i Marica i slično), ali te se priče trebaju odvijati u digitalnom dobu i trebaju imati pouku o sigurnosti i zaštiti na internetu. Svoju priču trebate poslati na mail prica.dsi@gmail.com, a 3 najoriginalnije priče bit će nagrađene s 3 tablet uređaja nakon Dana sigurnijeg interneta.
  • Zainteresirani učenici mogu riješiti online kviz za djecu i mlade o sigurnosti na internetu, koji će se održati 11. veljače od 9 do 19 sati. Kako biste pristupili online kvizu, na sam  morat ćete preuzeti mobilnu aplikaciju koja će biti dostupna na www.dansigurnijeginterneta.org. Mobilnu aplikaciju možete besplatno preuzeti i instalirati na mobitele, tablete, laptope ili stolna računala.Za pristupanje kvizu ne trebate ostavljati svoje osobne podatke. Nemojte nigdje navoditi svoje ime, prezime, adresu ili broj telefona, a nakon što riješite kviz dobit će te povratnu informaciju o vašem rezultatu te će vam biti dodijeljen jedinstveni kod koji trebate pohraniti (predlažemo da napravite screenshot)

Nagrade – 2 tableta, 2 mobitela, 3 tipkovnice + miš, 3 slušalice – dodjeljuju se slučajnim odabirom između onih natjecatelja koji su kviz riješili s 80% ili više točnih odgovora do 19 sati na dan kviza. Informacije o dobitnicima nagrada bit će objavljene 12. veljače na internetskoj stranici www.csi.hr. Ako prepoznate svoj kod na popisu nagrađenih, potrebno je obratiti se roditelju ili skrbniku koji treba kontaktirati djelatnike Centra za sigurniji internet na besplatan telefonski broj 0800 606 606 i na e-mail nagrade.dsi@gmail.com te dogovoriti provjeru autentičnosti i preuzimanje nagrade.

(preuzeto sa stranica: https://www.medijskapismenost.hr/obiljezavanje-dana-sigurnijeg-interneta-2020/ dana 10.2.2020.)