U čabarskoj školi predstavljen projekt opremanja pametnih učionica IoT senzorima
Autor: Silvana Šebalj-Mačkić, 19. 4. 2023.

U utorak, 18. travnja 2023. s početkom  u Osnovnoj školi "Petar Zrinski" u Čabru pročelnica UO za odgoj i obrazovanje Edita Stilin i ravnatelj Regionalne razvojne agencije PGŽ Vedran Kružić predstavili su  projekt opremanja osnovnih škola s najsuvremenijom IoT senzorskom opremom.

Poveznice na priloge:

U OŠ Petar Zrinski u Čabru uređena pametna učionica – Kanal Ri (kanal-ri.hr)

U utorak, 18. travnja 2023. s početkom u 11.00 sati u Osnovnoj školi Petar Zrinski u Čabru pročelnica UO za odgoj i obrazovanje Edita Stilin i ravnatelj Regionalne razvojne agencije PGŽ Vedran Kružić predstavili su projekt opremanja osnovnih škola s najsuvremenijom IoT senzorskom opremom.

Projekt provodi Regionalna razvojna agencija PGŽ, a obuhvaća opremanje najmanje jedne učionice u devet goranskih osnovnih škola u okviru edukativnog programa poticanja STEM-a i tehnologije u goranskim školama. Takvim inovativnim konceptom otvaraju se nove mogućnosti edukacije djece osnovnoškolskog uzrasta u području od posebnog interesa budući da tržište rada bilježi rastuću potražnju za stručnjacima u STEM zanimanjima.