LIDRANO 2010.
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, Ingrid Žorž, 19. 1. 2010.

U 11,00 sati u Područnoj školi Tršće održana je gradska smotra LIDRANO 2010.

Recitatori i glumci, nestrpljivo su iščekivali svoj trenutak kako bi dokazali da upravo oni zaslužuju predstavljati OŠ „Petar Zrinski“ na županijskoj smotri LIDRANO 2010. koja će se sljedećeg mjeseca održati u Rijeci.

Najmlađa učesnica smotre Lea Wolf iz Prezida recitirala je pjesmu Zvonimira Baloga „Lijena priča“. Nakon nje nastupile su nešto starije Preziđanke Josipa Kajić s recitacijom Igora Novosela „U zemlji bajki“ i Klara Leskovar s recitacijom Barbare Mayer „Šareni svijet“.

Blok pojedinačnih recitacija završila je Klaudija Lipovac i Ana-Marija Koritnik. Obje osmašice predstavljaju preziđansku školu, a naslovi njihovih recitacija su: „Balada o suncu“ Vesne Parun te „Večer nad gradom“ Dragutina Tadijanovića. Voditeljica mladih recitatorica je učiteljica Rezika Jašarević.

Slijedila je skupna recitacija učenika viših razreda čabarske škole. Od njih smo čuli stihove pjesme „Slap“ Dobriše Cesarića te „Kap i slap“ Marije Barbarić-Fanuko. Njihova je voditeljica učiteljica Marina Hrga-Arh.

U igrokazu „Snjeguljica“, nastalom prema istoimenoj priči braće Grimmm,  sudjelovali su učenici mlađih razreda tršćanske škole. Njihova je voditeljica, učiteljica Desanka Pibernik, autorica maštovitog teksta na dijalektu.

Učenici šestog razreda gerovske škole predstavili su scenski dijalog „Puž na carinskom pregledu“ čiji je autor Zvonimir Balog. Njihova je voditeljica učiteljica Sanja Klarić.

U igrokazu „Ekološka priča“ Sanje-Seferović-Bosak nastupili su učenici viših razreda iz Čabra. Njih je uvježbala učiteljica Marina Hrga-Arh.

Iz gerovske su škole šestaši i sedmaši, izvođači igrokaza „Problemi trinaestogodišnje Ive“. Voditeljica mladih glumaca je učiteljica Sanja Klarić.

Pred kraj današnje smotre pogledali smo igrokaz koji će nas je nasmijao. Naslov igrokaza je „Zabrinuti Kekspir“, a autorica ovog humorističnog teksta je Sanja Seferović-Bosak. Voditeljica dramske družine čabarske škole je učiteljica Marina Hrga-Arh.

I na kraju, nastupili su učenici dramske družine viših razreda iz Tršća. Naslov njihova mjuzikla je „Pepeljuga iz 8. c“, a autorica glazbe i teksta je njihova voditeljica, učiteljica Ingrid Žorž.

Sve fotografije sa smotre možete potražiti u FOTO-GALERIJI na našim stranicama.