Dani zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 29. 10. 2010.

Tijekom listopada u našim školama redovito obilježavamo Dan kruha - Dan zahvalnosti za plodove zemlje. Ovaj tjedan upriličili smo kratki kulturno-umjetnički program, prezentaciju projektne nastave te uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvalili se Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima tijekom godine.

Učenici scenske grupe izveli su recitacije, pročitali svoje literarne uratke. Svaki razred predstavio je svoj rad projektne nastave, pa smo svi ponešto naučili o zdravoj prehrani, trošenju kalorija pri tjelesnim aktivnostima, štetnosti kemijskih tvari kojima se tretira voće i povrće u dućanima, utjecaju voća i povrća na zdravlje pojedinih organa, engleske izreke o hrani itd. Polaznici glazbenih radionica i zbora razveselili su nas svojim nastupom i dali cijeloj svečanosti veselu notu. U priredbi svoju točku imali su i naši vrtićarci. Recitirali su, pjevali i plesali te nas sve dobro zabavili.

Župnik Josip Malnar blagoslovio je krušne proizvode koje su učenici napravili kod kuće sa svojim roditeljima. Svečanost kruha i plodova zemlje završili smo blagovanjem krušnih delicija. Pri tom su učenici naučili vrlo važnu vrijednost u životu: DIJELJENJE - podijelili smo drugima svoj kruh.

Više fotografija možete pogledati u FOTO-GALERIJI.

Evo kako je to izgledalo u Područnoj školi u Prezidu...

Učenici su izveli kratki kulturno-umjetnički program, nakon čega je velečasni Tomislav Ravnjak blagoslovio hranu. Pekli su se kesteni, radili žličnjaci... Posjetile su nas gospođe Marica Lautar i Matilda Mesić koje su djeci pokazale kako se divlji plodovi (šipak, jagode i sl.) upotrebljavaju za čaj, marmelade.

Više fotografija pogledajte u Foto-galeriji.