« Srpanj 2024 »

Posjet Nike Fleiss PŠ Tršće
Autor: Ingrid Žorž, 1. 2. 2016.

Bivša hrvatska skijašica Nika Fleiss posjetila je 15. prosinca 2015. godine Područnu školu Tršće. Stigla je u pratnji gospodina Gorana Šoštarića, predsjednika Ski-kluba Rudnik.

Nakon pozdravne riječi ravnatelja škole g. Ivana Kvesića gošća se predstavila djeci i rekla ponešto o svojoj skijaškoj karijeri.

Fotografije pogledajte u Foto-galeriji.

Učenici PŠ Tršće i polaznici Dječjeg vrtića „Bubamara“ postavljali su brojna pitanja na koja je Nika Fleiss odgovarala prisjećajući se svoga djetinjstva i skijaških početaka.

Skijašku karijeru započela je sa sedam godina, a završila ju je 2010. godine. Osvojila je oko 300 medalja i pehara. Svoju je ljubav prema skijanju naslijedila od oca koji je učitelj skijanja.

Prisjetila se i svojih školskih dana pa je rekla da su joj najdraži školski predmeti bili hrvatski i engleski jezik.

Njezin uzor bila je Janica Kostelić, najtrofejnija hrvatska skijašica.

Na kraju druženja g. Goran Šoštarić pozvao je sve zainteresirane učenike škole na Snježnu kraljicu, skijašku utrku koja će se 3. i 6. siječnja 2016. godine održati na Sljemenu.

Nastup su prijavili mnogi poznati skijaši koje djeca imaju prilike vidjeti samo na televiziji.

Niki Fleiss su u znak zahvalnosti učenici poklonili darove, ukrasne predmete koje su izradili na božićnim radionicama.

Uslijedilo je zajedničko fotografiranje i dijeljenje autograma.

Učenici, vrtićarci i učitelji bili su oduševljeni dolaskom simpatične skijašice te su uživali u njenom društvu.

Izrazili su želju da ih Nika Fleiss još puno puta razveseli svojim dolaskom, a oni će ju rado opet ugostiti u svojoj školi.

Meri Zbašnik

PŠ Tršće