22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.

Ukupno: 197797
« Rujan 2017 »

Promocija učeničkog filma "Legende dvorca Petra Zrinskog u Čabru"
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 11. 11. 2016.

16. studenog 2016. (SRIJEDA) u 18:00 sati.

Veselimo se vašem dolasku!

Članovi Filmske grupe iz Čabra

Usmena predaja jedna je od najljepših povijesnih izvora jer uključuje emocije i doživljaje onoga tko je prenosi. Zahvaljujući tome, mitovi i legende puni su energije života i ljudske mašte. Neiscrpan su izvor za umjetničko izražavanje i povijesno istraživanje.

Proveli smo istraživanje kojim smo ispitali koliko stanovnici naselja Čabar (djeca i odrasli) poznaju  legende uz dvorac Zrinskog i poklapaju li se njihove priče. Provodeći anketu među mladim i starijim stanovnicima Čabra, zaključili smo kako mladi poznaju ovu materiju vrlo površno, a željeli bi naučiti takve priče na suvremen način, koristeći postojeću multimedijsku tehnologiju.

Zaključili smo kako bi bilo najprikladnije snimiti priče ljudi koji ih poznaju, urediti ih kao dokumentarno-igrani film i omogućiti djeci i mladima da ih pogledaju. Organizirali smo snimanje razgovora sa starijim mještanima Čabra te ga montirali kao dio filma „Legende o dvorcu Petra Zrinskog u Čabru“. Time smo arhivirali priče usmene predaje na živ i izravan način te spriječili njihovo mijenjanje kroz vrijeme.

Film traje 30 minuta i nadamo se da ćete uživati u njemu. Prije promocije predstavit ćemo svoj istraživački rad.

Članovi filmske grupe: Antonella Ožbolt, Melanie Žakić, Vanessa Šokčević,Martin Arh,  Matej Košmrl, Jan Kocet, Matija Žagar, Dominik Tomljanović, voditeljica: Tanja Šebalj-Kocet,prof.