02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

« Srpanj 2018 »

Promocija učeničkog filma "Legende dvorca Petra Zrinskog u Čabru"
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 11. 11. 2016.

16. studenog 2016. (SRIJEDA) u 18:00 sati.

Veselimo se vašem dolasku!

Članovi Filmske grupe iz Čabra

Usmena predaja jedna je od najljepših povijesnih izvora jer uključuje emocije i doživljaje onoga tko je prenosi. Zahvaljujući tome, mitovi i legende puni su energije života i ljudske mašte. Neiscrpan su izvor za umjetničko izražavanje i povijesno istraživanje.

Proveli smo istraživanje kojim smo ispitali koliko stanovnici naselja Čabar (djeca i odrasli) poznaju  legende uz dvorac Zrinskog i poklapaju li se njihove priče. Provodeći anketu među mladim i starijim stanovnicima Čabra, zaključili smo kako mladi poznaju ovu materiju vrlo površno, a željeli bi naučiti takve priče na suvremen način, koristeći postojeću multimedijsku tehnologiju.

Zaključili smo kako bi bilo najprikladnije snimiti priče ljudi koji ih poznaju, urediti ih kao dokumentarno-igrani film i omogućiti djeci i mladima da ih pogledaju. Organizirali smo snimanje razgovora sa starijim mještanima Čabra te ga montirali kao dio filma „Legende o dvorcu Petra Zrinskog u Čabru“. Time smo arhivirali priče usmene predaje na živ i izravan način te spriječili njihovo mijenjanje kroz vrijeme.

Film traje 30 minuta i nadamo se da ćete uživati u njemu. Prije promocije predstavit ćemo svoj istraživački rad.

Članovi filmske grupe: Antonella Ožbolt, Melanie Žakić, Vanessa Šokčević,Martin Arh,  Matej Košmrl, Jan Kocet, Matija Žagar, Dominik Tomljanović, voditeljica: Tanja Šebalj-Kocet,prof.