23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

« Veljača 2018 »

Promocija učeničkog filma "Legende dvorca Petra Zrinskog u Čabru"
Autor: Tanja Šebalj-Kocet, 11. 11. 2016.

16. studenog 2016. (SRIJEDA) u 18:00 sati.

Veselimo se vašem dolasku!

Članovi Filmske grupe iz Čabra

Usmena predaja jedna je od najljepših povijesnih izvora jer uključuje emocije i doživljaje onoga tko je prenosi. Zahvaljujući tome, mitovi i legende puni su energije života i ljudske mašte. Neiscrpan su izvor za umjetničko izražavanje i povijesno istraživanje.

Proveli smo istraživanje kojim smo ispitali koliko stanovnici naselja Čabar (djeca i odrasli) poznaju  legende uz dvorac Zrinskog i poklapaju li se njihove priče. Provodeći anketu među mladim i starijim stanovnicima Čabra, zaključili smo kako mladi poznaju ovu materiju vrlo površno, a željeli bi naučiti takve priče na suvremen način, koristeći postojeću multimedijsku tehnologiju.

Zaključili smo kako bi bilo najprikladnije snimiti priče ljudi koji ih poznaju, urediti ih kao dokumentarno-igrani film i omogućiti djeci i mladima da ih pogledaju. Organizirali smo snimanje razgovora sa starijim mještanima Čabra te ga montirali kao dio filma „Legende o dvorcu Petra Zrinskog u Čabru“. Time smo arhivirali priče usmene predaje na živ i izravan način te spriječili njihovo mijenjanje kroz vrijeme.

Film traje 30 minuta i nadamo se da ćete uživati u njemu. Prije promocije predstavit ćemo svoj istraživački rad.

Članovi filmske grupe: Antonella Ožbolt, Melanie Žakić, Vanessa Šokčević,Martin Arh,  Matej Košmrl, Jan Kocet, Matija Žagar, Dominik Tomljanović, voditeljica: Tanja Šebalj-Kocet,prof.