02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

« Srpanj 2018 »

Na snimanju emisije Školski sat o učeničkom zadrugarstvu u Primorsko-goranskoj županiji
Autor: SILVANA Šebalj-Mačkić, 20. 12. 2016.

Uredništvo  Školskog sata s Hrvatske televizije snima niz emisija o učeničkom zadrugarstvu. Treća u nizu posvećena je učeničkim zadrugama Primorsko-goranske županije. Kratkim prilozima predstavljene su : UZ Teslići,  OŠ „ Nikola Tesla“ iz Rijeke, UZ „ Mići Trsaćani“ iz OŠ Trsat i UZ „Zvončica“ iz OŠ Zvonka Cara, Crikvenica.

Učenici Nikola Urh 8. razred, Martin Arh 7. razred i Jan Kocet 6. razred  prisustvovali su studijskom dijelu snimanja. Govorili su o radu u učeničkoj zadruzi „Mrav“, proizvodima, radionicama, istraživačkim radovima i sudjelovanjima na smotrama i drugim događanjima. Pratila ih je učiteljica Silvana Šebalj-Mačkić.

Pri dolasku srdačno ih je dočekala urednica emisije Sanja Paradzik Nakić iz  Produkcijskog odjela: Djeca i mladi.  Provela ih je kroz prostore studija i režije. Upoznali su i voditelja Ivana Planinića s kojim su snimali emisiju. Snimanje je proteklo u ugodnom i opuštenom ozračju.

Nakon snimanja, učenici su posjetili i Advent u Zagrebu.

Pogledajte sve fotografije u Foto-galeriji.