10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

Ukupno: 193556
« Srpanj 2017 »

Na snimanju emisije Školski sat o učeničkom zadrugarstvu u Primorsko-goranskoj županiji
Autor: SILVANA Šebalj-Mačkić, 20. 12. 2016.

Uredništvo  Školskog sata s Hrvatske televizije snima niz emisija o učeničkom zadrugarstvu. Treća u nizu posvećena je učeničkim zadrugama Primorsko-goranske županije. Kratkim prilozima predstavljene su : UZ Teslići,  OŠ „ Nikola Tesla“ iz Rijeke, UZ „ Mići Trsaćani“ iz OŠ Trsat i UZ „Zvončica“ iz OŠ Zvonka Cara, Crikvenica.

Učenici Nikola Urh 8. razred, Martin Arh 7. razred i Jan Kocet 6. razred  prisustvovali su studijskom dijelu snimanja. Govorili su o radu u učeničkoj zadruzi „Mrav“, proizvodima, radionicama, istraživačkim radovima i sudjelovanjima na smotrama i drugim događanjima. Pratila ih je učiteljica Silvana Šebalj-Mačkić.

Pri dolasku srdačno ih je dočekala urednica emisije Sanja Paradzik Nakić iz  Produkcijskog odjela: Djeca i mladi.  Provela ih je kroz prostore studija i režije. Upoznali su i voditelja Ivana Planinića s kojim su snimali emisiju. Snimanje je proteklo u ugodnom i opuštenom ozračju.

Nakon snimanja, učenici su posjetili i Advent u Zagrebu.

Pogledajte sve fotografije u Foto-galeriji.