Sudjelovali smo u humanitarnoj akciji i koncertu Daj 5 za gladnu djecu svijeta
Autor: Silvana Šebalj-Mačkić, 6. 2. 2024.

Naši učenici, uz podršku vjeroučiteljice Ivane Šeremet, uključili su se u humanitarnu akciju i humanitarni koncert " Daj 5 za gladnu djecu svijeta".

Koncert će se  održati u Delnicama, 9. veljače 2024. godine.

Na humanitarnom koncertu nastupit će Sungerski tamburaši, VS DIM, grupe Što kaj rock i JOKS te Goran Orešković.

Donacije su namijenjene  međunarodnoj humanitarnoj organizaciji Marijini obroci koja  svakodnevno hrani preko 2,4 milijuna djece u najsiromašnijim zemljama svijeta.

Naši učenici doprinijeli su akciji izradom pozivnica za koncert i uključivanje u humanitarnu akciju. U prilogu su fotografije na kojima možete vidjeti pozivnice koje su izradili naši učenici.

Više u sadržaju.

Fotografije u prilogu.

„Ako ne možete nahraniti stotinu ljudi, nahranite jednog čovjeka“
Sv. Majka Terezija
„Marijini obroci“ osiguravaju školske obroke koji mijenjaju živote djece u nekim od najsiromašnijih zajednica svijeta. Cilj je pomoć onima kojima je to najpotrebnije, najosjetljivijoj skupini – djeci.
Povodom humanitarne akcije i humanitarnog koncerta „Daj 5 za gladnu djecu svijeta“, imali smo kao škola iznimnu čast sudjelovati u ovakvom plemenitom činu sakupljanja sredstava za one koji nemaju. S time je dana prilika svakom djetetu u potrebi mogućnost toplog obroka.
Glad u svijetu je postao krucijalni problem današnjice. Ovakvim inicijativama radimo na tome da usrećimo djecu u neimaštini i nesreći što rezultira gladnim želucima nevine djece.
Djeca naših škola imala su zadatak za izradu pozivnica za plemeniti koncert koji će se održati
9. veljače 2024. u Radničkom domu u Delnicama.
Bit ovog čina i sudjelovanja je osvijestiti, kako djeci, tako i odraslima, problematiku današnjice gdje je potrebna humanost na djelu te nesebično davanje onima koji nemaju. Stavlja se naglasak na nesebičnost davanja u činu ljubavi za stvaranje boljeg svijeta.
Učenici naših škola razvili su svijest o potrebitima i s radošću prionuli na posao kako bi dali svoj doprinos i biljeg, vršnjacima za tople obroke na koje svako dijete ima pravo.
S ljubavlju,
Učenici „OŠ Petar Zrinski“ Čabar